środa, 23 lutego 2011

Sposób na brokera

Istnieje taka teoria poruszana na forach internetowych "Broker mnie oszukuje, zamyka mi pozycję specjalnie i to jednym pipsem, gdy otwieram pozycję kurs zawraca aby tylko dotknąć mojego SL i wrócić do poprzedniej wartości"

Kto nie słyszał takich zarzutów... ;)

Rozwiązanie (wyczytane z książki na temat inwestycji): Otwierasz np longa jak zawsze ze Stop Loss, broker widzi twój poziom SL i zmierza tam aby specjalnie zamknąć twoją pozycję, ty cierpliwie czekasz. Gdy cena jest już blisko twojego SL likwidujesz stop loss i w tym momencie otwierasz kilka kolejnych longów. W ten sposób broker jest zdezorientowany ponieważ nie zamknął twojego zlecenia ale i otworzyłeś jeszcze kilka zleceń po bardzo korzystnej cenie. Wadą takiego rozwiązania jest to że może się okazać że broker nas wcale nie oszukuje tylko naprawdę się zmienił trend ;)

2 komentarze:

  1. Dokładnie!!:) W końcu czytam bardzo mądre słowa, aż mnie trzęsie gdy czytam kolejne forum z zarzutami, że broker jest winny naszym stratom, że poluje na nas jak na zwierzynę:). Mogę zdecydowanie potwierdzić, że broker nie poluje na bogu ducha winnych inwestorów, requote bądz slippage jest najczęściej winą kiepskiego serwera i opóźnień na łączach a nie specjalną praktyką, jeśli broker ma opóźnienia to znaczy że ma słaby serwer, kiepską platformę i rzeczywiście lepiej uciekać od takiego bagna, gdzie po prostu działąją czynniki negatywne. Co ciekawe dobym chwytem marketingowym jest oddzielenie tzw. Market Maker od ECN:). Wszyscy brokerzy to MM ponieważ na rynku CFD nie da się pokazać głębokości rynku forexowego czyli ile stron podażowych i popytowych, tylko rynek regulowany ma arkusz zleceń i podgląd gdzie ustawione są zlecenia na bid lub offer. OTC fizycznie nie może być tak skonstruowane. Najlpeiej zwalić winę za swoje błędne decyzje na brokera i mieć czyste sumienie. Głębokość rynku walutowego można pokazać w transakcjach międzybankowych, ale tam nikt nie da inwestorowi zagrać jedną lotką a co dopiero lewarowaną pozycją rzędy 1:100:) dzięki za ten wpis

    OdpowiedzUsuń
  2. Widzę że sporo wiesz na tematy inwestycyjne, w podejściu psychologicznym przydaje się taka wiedza.

    OdpowiedzUsuń